Робота і досягнення «Голосу» в березні 2021
1. Виконали обіцянку звільнити бізнес від тиску СБУ

Набув чинності закон про Бюро економічної безпеки (БЕБ) з поправкою «Голосу», яка припиняє корупційний тиск СБУ на бізнес. Це — результат наполегливої роботи нашого Ярослава Железняка.

Забрати у силовиків нехарактерні для них повноваження, звільнити бізнес від їхнього тиску та забезпечити розслідування економічних злочинів мовою цифр, а не кувалд — одна з головних передвиборчих обіцянок «Голосу» та один з пунктів Національного плану «Голосу», які партія виконала.

Після запуску Бюро економічні злочини розслідуватиме виключно БЕБ, а «економічні» департаменти СБУ та департамент «К» будуть ліквідовані.

2. Вибороли активацію сенсорної кнопки в Раді

Це — перемога «Голосу» і здорового глузду! Ми від початку існування партії домагався впровадження сенсорної кнопки для голосувань, щоб технічно унеможливити кнопкодавство (непересональне голосування) у Верховній Раді. 

Наші Андрій Осадчук і Олег Макаров систематично роз’яснювали й демонстрували, що кнопкодавство можна на 100% викорінити лише технічно — наводячи позитивний досвід Київради, де сенсорна кнопка працює вже багато років.

Тепер сенсорна кнопка запрацювала і в парламенті! Ми вітаємо це рішення голови Верховної Ради і сподіваємось, що воно є невідворотним і таким, що раз і назавжди припинить цю ганебну практику в стінах парламенту.

3. Домоглись розслідування кнопкодавства за Шкарлета

За заявою нашої Інни Совсун Державне бюро розслідувань порушило кримінальну справу про кнопкодавство, яке уможливило призначення плагіатора Сергія Шкарлета міністром освіти. Інна Совсун вже надала свідчення ДБР. 

Ми простежимо, аби ця справа була доведена до кінця, щоб показати — кнопкодавство не може залишитися непокараним.

«Голос» також подав звернення до Офісу генпрокурора про порушення закону з боку Управління державної охорони, яке не надало відео голосування за Шкарлета на запит народних депутатів. За цим фактом також порушено кримінальну справу.

Ми сподіваємося, що у співпраці з «Голосом» ДБР зможе отримати записи голосування і встановити не лише факт кнопкодавства, а й імена депутатів, які це робили.

4. Презентували всій Україні Національний план «Голосу»-2021

«Голос» завершив всеукраїнський тур з презентацією стратегічних цілей на 2021 рік — побороти коронавірус, посилити національну безпеку, запустити повноцінну судову реформу та впровадити екологічний «зелений курс».

Під час туру лідерка «Голосу» Кіра Рудик з командою народних депутатів розповіли про Національний план «Голосу» на 2021 рік у 25 містах у 12 областях — від Львова до Покровська, зустрічалися з місцевими осередками, слухали проблеми громад та спілкувалися з представниками бізнесу.

Вирішення основних болючих проблем, про які говорили в усіх регіонах, — також у Національному плані «Голосу». Ми щодня рухаємося за цим планом і готові максимально конструктивно співпрацювати з місцевою та центральною владою для його подальшого виконання.

5. Розробили план економічного відновлення

Щоб відновити українську економіку, підняти зарплати і пенсії українців та підтримати малий і середній бізнес під час пандемії, потрібні три головні кроки:

  • Провести амністію капіталу повернути в українську економіку гроші, які роками приховувалися за кордоном.
  • Провести податкову реформу. Зокрема, знизити навантаження на фонд оплати праці, і не менше 2% від зарплати спрямувати на накопичувальну пенсійну систему, яка має замінити теперішню солідарну. Це те, що допоможе відновити економіку.
  • Продовжити заборону на перевірки бізнесу. Впроваджений у 2020 році мораторій зупинив понад 6000 податкових перевірок, результат — плюс 49 млрд грн до бюджету. 

Ці кроки прописані в Економічному плані, який за результатами спілкування з українцями по всій країні представила лідерка «Голосу» Кіра Рудик. Він є частиною Національного плану партії на 2021 рік.

6. Підготували план судової реформи

«Голос» має чітке бачення, якою має бути реальна комплексна судова реформа, і готовий до спільної роботи над виправленням допущених владою помилок. Ми наполягаємо на трьох послідовних кроках судової реформи:

  1. Впровадити прозорий конкурс до Конституційного Суду. «Голос» і Венеційська комісія вже понад пів року наголошують на тому, що Україна має зробити це першочергово.
  2. Оновити органи суддівського врядування. Очищати суддівський корпус повинні люди, гідні довіри, не заплямовані корупційними скандалами.
  3. Очистити всю судову систему за новими прозорими процедурами — через оновлені органи суддівського самоврядування.

Наш Андрій Осадчук разом з командою депутатів «Голосу» активно працює над тим, щоб цей план був врахований — і створення справедливої судової системи стало реальним.

7. Зробили ще один крок до подолання наслідків агресії РФ

Ініційований «Голосом» законопроєкт про створення Нацагентства з подолання наслідків агресії РФ одноголосно підтримав за основу комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

Цей орган має підрахувати завдані Україні збитки і сформувати консолідовану претензію до держави-агресора. Тільки тоді на міжнародній арені Україна зможе говорити про збитки від російської агресії не лише мовою емоцій, а й твердою мовою цифр, аби зрештою отримати відшкодування цих збитків.

Ганебно, що на восьмому році протистояння російській агресії ніхто в державі досі не знає, скільки конкретно збитків завдала Російська Федерація Україні. «Голос» і надалі просуватиме законопроєкт, поданий нашою Лесею Василенко, та сподівається на одноголосну підтримку парламенту.

8. Зробили ще один крок до узаконення військових капеланів

Законопроєкт «Голосу», який узаконює діяльність військових капеланів та надає їм соціальні гарантії, рекомендовано до прийняття за основу в першому читанні. Таке рішення ухвалив комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

Ініціатором законопроєкту є наш Роман Костенко, а до його розробки долучилися представники ЗСУ, Нацгвардії, Державної прикордонної служби, церков та релігійних організацій.

Ми сподіваємося, що він знайде підтримку і в сесійній залі. Адже на восьмому році війни військові капелани досі перебувають на фронті як цивільні або волонтери. Досі не визначено, як вирішувати побутові й правові питання і що має робити держава, якщо капелан отримує поранення чи гине. Так само не мають захисту і їхні родини. Зволікати з узаконенням діяльності військових капеланів парламент просто не має права.

9. Подали реальний варіант амністії капіталів

«Голос» пропонує дати можливість тим, хто вимушено ховав свої статки, офіційно повернути їх в Україну, подати нульову декларацію і почати легально працювати. Це те, що ми обіцяли на виборах і що вклав у законопроєкт «Голосу» наш Ярослав Железняк.

Законопроєкт також унеможливлює амністію капіталів для кримінального бізнесу та чиновників-корупціонерів: вони не зможуть легалізувати незаконно зароблені гроші.

Президентський варіант амністії капіталів, як і попередні президентські законопроєкти, не виконає поставлену перед ним задачу. Тому «Голос» виступив з реальною альтернативою.

10. Знайшли, де взяти гроші на вирішення екологічних проблем громад

«Голос» виборює право українців жити в екологічно чистому довкіллі. Наша Леся Василенко зареєструвала проєкт закону, який збереже близько 5,5 млрд грн на вирішення реальних екологічних проблем у громадах.

Сьогодні 45% екологічного податку йдуть до державного бюджету, і влада витрачає ці гроші на все, крім питань екології. Водночас місцевим громадам не вистачає коштів, щоби вирішувати реальні екологічні проблеми з водою, повітрям та сміттям.

Законопроект нашої Лесі Василенко передбачає, що 80% коштів екологічного податку від забруднення води, повітря та управління відходами залишатимуться у спеціальних фондах області та міста. Інші 20% будуть спрямовані на екологічні питання загальнодержавного рівня.

Працюємо далі!