Робота і досягнення «Голосу» в січні 2021
1. Позбавили корумпованих силовиків впливу на бізнес

Ми не лише підтримали ліквідацію податкової міліції та створення Бюро економічної безпеки, а й подбали про ліквідацію «корупційних крил» СБУ — департаменту контррозвідувального захисту економіки держави та славнозвісного департаменту «К». Це забезпечила поправка нашого Ярослава Железняка до ухваленого законопроєкту №3087-д.

Максимум через пів року БЕБ залишиться єдиним органом, який може розслідувати економічні злочини. Отже «Голос» виконав ще одну передвиборчу обіцянку — позбавити корумпованих силовиків впливу на бізнес.

Ще однією важливою зміною, яку «Голос» відстояв в законі, є те, що Бюро буде координуватись Кабінетом міністрів. Це виключає ризики ручного управління структурою, адже спочатку БЕБ хотіли зробити при Президентові.

2. Не залишили шансів кнопкодавам

Ми, фактично, впіймали за руку кнопкодавів при скандальному призначенні міністра-плагіатора Сергія Шкарлета — і домоглися наслідків для порушників та посилення боротьби з кнопкодавством.

За заявою нашої Інни Совсун справу щодо кнопкодавства відкрив Офіс генпрокурора. А у Раді, за наполяганням «Голосу», працюватиме посилений контроль за голосуванням. Тепер усі вільні слоти на задніх рядах в залі відключені, а картки депутатів прив’язуються до конкретного місця в залі. Також у залі Ради встановлять ще чотири відеокамери.

Крім цих нововведень, «Голос» вимагає запровадити систему для голосування з сенсорною кнопкою «Рада 4». Це дозволить уникнути кнопкодавства в майбутньому, адже технічно проголосувати за іншого депутата буде неможливо.

3. Розвивались як національна партія і парламентська сила

На з’їзді «Голосу» голова партії Кіра Рудик презентувала Національний план «Голосу» на 2021 рік. Наші стратегічні цілі — посилення безпеки, подолання COVID-19, відновлення економічного життя в країні та впровадження «зеленого курсу».

У січні також оновилось керівництво парламентської фракції «Голосу» — тепер її очолює Ярослав Железняк, а заступником голови став Роман Костенко.

«Голос» міцнішає і в регіонах. Жодні фальсифікації не завадили нам пройти до міськради Броварів на повторних виборах. А на Донеччині — йдемо на довибори до Верховної Ради.

4. Системно домагались санкцій проти агресора

Ми вимагаємо санкцій проти Інституту ядерних досліджень Російської академії наук, який досі користується українськими надрами й родовищами на Донеччині. А саме — має спеціальний дозвіл на зберігання там нафти й газу, захоронення шкідливих речовин і відходів виробництва, скидання стічних вод.

Поки на проблему закривають очі і СБУ, й відповідальне за санкційну політику Міністерство розвитку економіки, і РНБО — наша Соломія Бобровська зареєструвала постанову стосовно впровадження санкцій, необхідних для скасування цього спецдозволу.

Тим часом наші Леся Василенко та Рустем Умєров боролися за відновлення санкцій проти РФ в ПАРЄ у складі української делегації. Ще одна наша вимога — виключити Росію з Ради Європи. Також ми тримали у фокусі уваги Європи окупований Крим та порушення прав людини, до яких вдається Росія.

5. Підтримали перший крок до реформи СБУ

Парламент нарешті підтримав у першому читанні законопроєкт про СБУ, який створює фундамент для довгоочікуваної реформи спецслужби. До розробки і просування проєкту доклав чималих зусиль наш Роман Костенко.

Ми обіцяли взятися за реформу СБУ і першими вийшли з пропозицією змін ще півтора роки тому. Підтриманий парламентом компромісний законопроєкт — це лише перший крок. Він досі містить багато дискусійних питань, і «Голос» активно працюватиме, щоб удосконалити його до другого читання.

Бо ця реформа — одна з базових у сфері національної безпеки. Від її реалізації залежить як перспектива набуття Україною плану дій щодо членства в НАТО, так і підвищення спроможностей вітчизняної спецслужби в умовах війни.

6. Ініціювали законодавче визнання військових капеланів

На сьомому році війни військові капелани все ще перебувають на фронті як цивільні або волонтери. Досі не визначено, як вирішувати побутові й правові питання і що має робити держава, якщо капелан отримує поранення чи гине. Так само не мають захисту і їхні родини.

Наш Роман Костенко ініціював і вніс законопроєкт, який узаконює роботу військових капеланів та надає соціальні гарантії людям, які, ризикуючи життям, духовно та морально підтримують наших бійців на фронті.

До його розробки долучилися представники Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, церков та релігійних організацій різних конфесій.

7. Відстоювали розумне зниження ціни на газ

Проєкт постанови «Голосу» про енергоефективність, на яку в держбюджеті-2021 виділені мізерні кошти, пропонує додати до її фінансування 2 мільярди гривень. Адже саме модернізація житла і «теплі кредити» дозволять українцям економити на платіжках, а уряду — у майбутньому уникнути кризових ситуацій з газом кожної зими.

Крім того, ми вкотре робили роботу за уряд — нагадували і пояснювали українцям, як менше платити за газ вже зараз. Можливість самостійно обрати, за якою ціною купувати газ, — це вкрай дієвий механізм боротьби з монополістом, який влада чомусь роз’яснювати не хоче. А різниця між постачальниками буває дуже значною — від 6,99 до 10,8 грн/м³.

8. Виборювали чисте повітря і Зелений курс

Уряд намагається на 10 років відтягнути встановлення фільтрів на теплоелектростанціях і теплоелектроцентралях, ігноруючи Національний план скорочення шкідливих викидів. Це коштуватиме українцям ще 10 років отруєного та забрудненого повітря.

«Голос» вимагає від уряду почати діалог з бізнесом і громадськістю, щоб визначитися з часткою застарілої теплової енергетики та знайти фінансування на скорочення шкідливих викидів від роботи ТЕЦ та ТЕС. А наша Леся Василенко ініціювала комітетські обговорення про реалізацію плану, який ігнорує уряд.

Щоб стати екологічною і безпечною країною, Україна має приєднатися до європейського Зеленого курсу. Зокрема, перейти на відновлювальну енергетику, почати сортування сміття, сприяти розвитку електротранспорту і вирощувати органічні продукти без хімікатів.

9. Зібрали пакет законопроєктів для виходу з конституційної кризи

Законопроєкти, необхідні для усунення шкоди, заподіяної Конституційним судом України, й для проведення судової реформи, вже зареєстровані у парламенті депутатами «Голосу». А їхній зміст збігається з оприлюдненими рекомендаціями послів G7 в Україні щодо виходу з конституційної кризи.

Весь пакет — це 11 законопроєктів, частина з яких чекає на розгляд у сесійній залі, інша — на розгляді у парламентських комітетах. Тобто рекомендації можна і потрібно реалізувати невідкладно, якщо провладна більшість у Раді припинить саботувати зміни.

Ми також підсумували, що влада робила замість судової реформи весь минулий рік і що вона повинна зробити, щоб запустити справжню реформу в 2021-му. 

10. Захищали тих, кого несправедливо атакує система

Суд нарешті скасував домашній арешт і відпустив Сергія Стерненка на поруки нашого Романа Лозинського! 

Ми також наполягали на тому, що у Верховній Раді має нарешті запрацювати Тимчасова слідча комісія у справі Шеремета, створення якої вже кілька місяців уникає фракція президентської партії. Парламент повинен навести лад і проконтролювати, щоб відбулося справжнє розслідування, а ті, хто його гальмує, понесли політичну та кримінальну відповідальність.

Партія «Голос» та її фракція в парламенті робитиме все, що дозволяє закон, щоб не лише організатори вбивства Павла Шеремета, але й учасники й покровителі переслідувань Юлії Кузьменко, Яни Дугарь та Андрія Антоненка понесли політичну та кримінальну відповідальність за свої слова, вчинки й зволікання.

Працюємо далі!